Vánoce a cukroví

Vánoce se již blíží a s nimi i příjemná povinnost péct vánoční cukroví. Někdo peče rád, někdo zase a raději si cukroví nechá upéct nebo ho koupí. V případě první možnosti pečení se často jedná o nelehký úkol, který zabere dost času. Podívejte se na to sami. Nejprve se musí vybrat ty druhy cukroví, které se upečou. Dále se musí nakoupit suroviny a pak teprve může nastat fáze pečení cukroví.

Cukroví se začíná zpravidla péct po adventní neděli (jedná se o perníčky či o vánoční štolu) nebo po Mikuláši. Cukroví potřebuje tak dva týdny, aby změklo, proto je po Mikuláši ten nejlepší čas. Takže určitě jste si vybrali vánoční cukroví recepty. Je vhodné si vše dobře naplánovat, abyste pak nemuseli něco dělat na poslední chvíli. Pokud máte málo času, vyhraňte si na cukroví jeden víkend, během kterého můžete upéct několik druhů. Někdo zvládne 5 někdo i 10.

Recepty na vánoční cukroví jsou velmi hledané právě na konci listopadu a prosince, aby si každý mohl vybrat, co upeče nebo udělá. Pravděpodobně i vy sháníte nějaké, které byste mohli ukuchtit. Doufáme, že se vám to podaří, ať máte o Vánocích co mlsat.