dort

Jahodový dort

Jahodový dort je jeden z nejoblíbenějších dortů, protože chutná snad všem. Nemusí se péct či dělat jen v létě, ale klidně i po celý rok. V létě je sice všude hodně jahod, takže jahodový dort vyjde levněji, ale jinak můžeme použít mražené jahody. Jahodový dort může být buď nepečený, nebo pečený, v obou případech je jahodový dort moc dobrý. Tady najdete několik kvalitních receptů na jahodový dort.

Recept - Jahodový dort

Ingredience:

Těsto: 100 polohrubé mouky, 100 g cukru, 10 g kypřícího prášku, 1 vanilkový cukr, 100 g másla, 3 vejce.
Krém: 10 g cukru, 400 ml mléka, 1 vanilkový puding.
Náplň: 500 g jahod, 2 balení želatiny, 500 ml vody, 30 g cukru.

Postup:

Z mouky, cukru, prášku, másla a vajec vyšleháme těsto, které vlijeme do vysypané formy a dáme péct do předehřáté trouby na 180 °C na 20 minut. Po upečení korpus necháme ochladnout.
Uvaříme puding, po dvaceti minutách jej naneseme na korpus a necháme chladnout. Na vychlazený puding vyskládáme nakrájené jahody a zalijeme želatinou připravenou podle návodu.
Necháme ztuhnout a podáváme jahodový dort.

Recept - Nepečený jahodový dort

Ingredience:

600 ml zakysané smetany, 400 g čerstvých jahod, 250 ml smetany na šlehání, 2 vanilkové cukry, 75 g piškotů, 30 g cukru moučky, šlehačka na ozdobu.

Postup:

Ušleháme šlehačku, do ní přidáme vanilkové cukry. V jiné mise smícháme smetanu s cukrem. A smetanu se šlehačkou smícháme.
Dortovou formu vyskládáme piškoty, na které dáme nakrájené jahody. Přilijeme část smetanové směsi a opět vyskládáme piškoty a jahody, a opět zalijeme. Dáme do lednice na deset hodin. Před podáváním jahodového dortu jej ozdobíme šlehačkou a čerstvými jahodami.

Další recepty na jahodové dorty.